Enmag.cz se stal partnerem globální iniciativy Covering Climate Now

Magazín Enmag.cz se stal partnerem celosvětové žurnalistické iniciativy s názvem Covering Climate Now. Zařadil se tak po bok společností, jako jsou agentury AFP, Bloomberg nebo Reuters, britský deník The Guardian, španělský El País či polská Gazeta Wyborcza. Partnerství nám otevírá cestu k informacím o změnách klimatu z celého světa a díky němu Vám budeme moci zprostředkovat reportáže nejlepších světových žurnalistů přímo z oblasti projevů klimatických změn.

Covering Climate Now je globální žurnalistická iniciativa usilující o lepší pokrytí jednoho z nejpalčivějších problémů naší doby. CCNow založily v dubnu 2019 společnosti Columbia Journalism Review a The Nation ve spolupráci s britským deníkem The Guardian. Dnes se k iniciativě připojilo již více než 400 zpravodajských kanálů, které oslovují 2 miliardy lidí na celém světě. Patří mezi ně světové agentury, světové deníky, internetové zpravodajské weby, televizní stanice, ale i vědecké instituce a univerzity.

Cíl tohoto spojení je jasný. Lépe v médiích informovat o celosvětových změnách klimatu a o tom, jak jim lidstvo může čelit. CCNow pracuje přímo s redakcemi, sdílí prvotřídní obsah, poskytuje nápady na příběhy a zdroje informací. Díky bohaté databázi článků, které má každý partner k dispozici, výrazně rozšiřuje mediální pokrytí celého tématu. 

Tak jako enmag.cz získá přístup k reportážím nejlepších světových žurnalistů a bude je moci zveřejňovat na svých stránkách, tak i naše reportáže zvýší ve světě povědomí o problémech, si nimiž se v souvislosti se změnami klimatu potýkáme v České republice. Iniciativu CCNow chápeme jako vítanou profesní podporu nezávislé žurnalistiky. Objektivita tématu klimatických změn je totiž po celém světě vystavena lobistickým tlakům velkých korporací a různých zájmových skupin.