Hyundai bude v Nošovicích vyrábět elektromobily

Jihokorejská automobilka Hyundai chce ve svém českém závodě v Nošovicích už v příštím roce začít vyrábět elektromobil Kona. Podle jihokorejských médií má být plně elektrický vůz prvním elektromobilem, který bude Hyundai vyrábět mimo Koreu. Po mladoboleslavské Škodovce jde už o druhou automobilku, která bude v České republice vyrábět automobil s elektrickým motorem.

V roce 2020 chce podle médií Hyundai v České republice vyrobit 46 tisíc elektromobilů Kona. To je téměř stejný počet, jaký má letos sjet z výrobních linek v jihokorejském Ulsanu. Automobilka má vytvořit z Nošovic svou zámořskou základnu pro výrobu ekologických vozů. Už dříve tam začala produkovat hybridní verzi modelu Tucson.

Svůj elektromobil představila v letošním roce mladoboleslavská automobilka Škoda. Bude se jmenovat Citigi iV a začne se vyrábět už ve druhé polovině letošního roku. Automobil s dojezdem až 265 km se u rychlonabíjecí stanice bude dobíjet na 80 procent zhruba hodinu, domácí nabíjení ze zásuvky vám zabere 12,5 hodiny. Na trh se malý vůz vycházející z konceptu městského modelu Citigo dostane začátkem příštího roku a bude stát 420 tisíc korun.