Nejšílenější elektromobil světa – můžete si ho předobjednat za 2 500 Kč

Cybertruck si můžete předobjednat už dnes. Za pouhých 2500 korun. (foto:Tesla)

Jmenuje se Cybertruck. A je z dílny vizionáře Elona Muska. Ultimátní elektrický offroad se značkou Tesla bude na trhu sice až v roce 2022, ale předobjednat si ho můžeme už dnes, a to i v České republice. Za pouhých 2 500 korun!!!!

Co o tomto chystaném monstru, které se jednoznačně stane kultovním vozem mezi elektromobily podobně jako Aple mezi počítači, vlastně víme? Upřímně – zatím nic moc. Podle Hamida, který měl jako jeden z hostů na předváděčce nového vozu v San Franciscu tu možnost se svézt, to “není normální pick-up. Je nesrovnatelně lepší. Šílená akcerelace, spousta místa v interiéru a korba je obrovská!”

Podle oficiálního vyjádření Tesly by měl vůz poskytovat užitek nákladního automobilu a výkon sportovního auta zároveň. Zrychlení na 100 kilometrů v hodině by měl v nejsilnější verzi zvládnout za méně než 2,9 sekundy. Uvnitř by měl uvézt 1500 kilogramů nákladu a k tomu ještě utáhnout skoro pětitunový náklad na přívěsu.

Cybertruck 7
Na korbě uveze Cybertruck zhruba půldruhé tuny nákladu (foto: Tesla)

Interiér pojme pět cestujících, za nimi najdete úložnou plochu. Vozidlo je navrženo tak, aby bylo maximálně odolné. Dvoumetrová karoserie má být z ultra tenké nerezové oceli, třicetkrát válcované za studena. “Pokud by bylo něco lepšího, použili bychom to,” dodává ve svých materiálech výrobce.

Cybertruck 3
interiér je z veganské kůže a řidič má k dispozici sedmnáctipalcovou dotykovou obrazovku (foto:Tesla)
Tři varianty, cena od 918 tisíc korun

Cybertruck bude k dispozici ve třech variantách. Pohon zadních kol s jedním motorem, pohon všech kol s dvojitým motorem a pohon všech kol s jedním motorem. Jednotlivé varianty budou mít samozřejmě různou nejvyšší rychlost i dosah na jedno nabití.

Cybertruck 8
Ideální offroad do přírody. Tesla myslí i na nabíjení – Tesla generátor si můžete připojit k tažnému zařízení

Uzamykatelné úložné prostory najdete prakticky všude – pod korbou nebo ve sloupkách. Auto se tak dá velmi rychle proměnit na luxusní kempingový set, za který by se nemuseli stydět ani Ken a Barbie.

Dojezd by se v závislosti na verzi měl pohybovat od 250 do 500 mil, tedy od 402 do 805 kilometrů. Cena sériového modelu by se podle Tesly měla začínat na 39 900 dolarech. Pick-up snů by tedy měl být k dispozici od 918 tisíc korun. Na českých stránkách Tesly si vůz můžete předobjednat už dnes – stačí zaplatit vratnou zálohu 2500 korun a čekat.

Když složíte dalších 171 tisíc, budete mít jistotu, že vůz dostanete s plně autonomním řízením i když jeho cena bude v budoucnu narůstat. Ke konci roku 2021 počítá Tesla s tím, že tuzemským zákazníkům nabídne plnohodnotný konfigurátor, kde si budou moci vůz upravit podle svého vkusu.